Opowieść Kasi Rodzina Gdzie wypatrywać pomocy w razie ambarasów w rodzinie?

Gdzie wypatrywać pomocy w razie ambarasów w rodzinie?Nie każdą chwilę istotną można wiedzieć przed faktem oraz niespodzianie się odsłania, iż żywotny kamrat toż wasz prześladowca, tudzież twoje pociechy wplątują się w niezbyt smaczne przygody. Gdzie szukać wskazówek w tych sprawach?

Misja Niebieskiej Linii

Początkowym ruchem w niespodzianych zdarzeniach scalonych ze kwestiami domowymi winien być telefon na Niebieską Linię. Jest to Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Numer na dostępny spośród dowolnego pola w kraju telefon kontaktowy dla zranionych agresją w rodzinie to 800 12 00 02, zaś numer na dodatkowy telefon zaufania to 116 123. Przystaje spamiętać wskazane numery, gdy w domu wydarzyło się coś wadliwego, o czym przykro jest powiedzieć różnym ludziom. Jakikolwiek objaw złości w grupie potrafi być tragicznym przeżyciem oraz niejednokrotnie potrafimy nie czuć nadziei ujawnić kwestię na policję albo do prokuratury, jednakże zaczątkiem reagowania powinno stawać się właśnie zawiadomienie o narastającej przemocy odpowiednich służb.

Nie tylko kobiety. Mężczyźni także padają ofiarą przemocy

Choć mowa o temacie, który jest najczęściej pomijany, tak przez media, jak i przez samo społeczeństwo, należy pamiętać, że mężczyźni też padają ofiarą agresji. Oni również mogą otrzymać stosowną pomoc, dla nich także funkcjonuje Niebieska Linia; równouprawnienie musi sięgać każdego obszaru rzeczywistości, w tym pomocy dręczonym jednostkom, więc mężczyźni muszą otrzymywać identyczne wsparcie jak kobiety. Ważne jest, by w przypadku zawiadomienia o przemocy, mężczyźni posiadali świadomość bezpieczeństwa i nie mieli przeświadczenia, że są lekceważeni czy gorsi, ponieważ zostali obiektem ataku.

Pomoc prawnika bez kosztów

Nie każdy wie, że od 1 stycznia 2019 roku pojawiła się opcja otrzymania darmowej konsultacji prawnej. Korzystając z niej grupy petentów, które zderzyły się ze ścianą z powodu trudnej do rozwiązania sytuacji, mogą dostać pomoc i odwrócić trwający od miesięcy impas. Umieszczając w przeglądarce choćby na przykład wyrażenie „prawo rodzinne łódź” bez wątpienia wyświetli, się nam lista prawników, którzy zajmują się prawem rodzinnym i zostanie nam przekazana informacja, czy właśnie ten adwokat świadczy usługi w systemie bezpłatnej pomocy prawnej. Gdy jednak obawiamy się, że nie znajdziemy bezpłatnej konsultacji prawnej, można poszukać gdzie indziej, np. w odpowiednich oddziałach urzędów.