Opowieść Kasi Firma Lista kancelarii z dostępną poradą prawną

Lista kancelarii z dostępną poradą prawną



O skorzystaniu z usług prawnych myślimy zwykle, kiedy coś się odmienia w naszej sytuacji rodzinnej: ustalenia prawa do spadku, rozwodu, ustalenia opieki nad dziećmi czy rozdysponowania majątku. Jednakże niekiedy nie możemy podołać temu finansowo lub możemy mieć kłopot ze znalezieniem czasu. Co wtedy możemy zrobić?

Do jurysty bez opłat? To realne

Nieodpłatna pomoc prawna jest już dostępna dla Polaków w 1500 miejscach w całym kraju. Dzięki niej można skorzystać z wsparcia w sporządzeniu pism, zaprezentowaniu zakładanych rozstrzygnięć casusu prawnego, poinformowaniu o przepisach dotyczących sprawy. Z pewnością nie uda się w tym trybie pozyskać obrońcy, który będzie prowadził naszą sprawę na sali sądowej. Nie każdy jednak może zaczerpnąć z tej nieodpłatnej pomocy. Objęte nimi są osoby do 26 i po 65 roku życia, ubogie, bezdomne, zasłużone w walkach o wolność, beneficjenci opieki społecznej, rodziny z licznym potomstwem itp.

Udaje się również przez internet

W czasach Internetu poradnictwo prawne powoli rozprzestrzenia się także w wersji sieciowej. Przy czym nie chodzi jedynie o wyszukanie tekstu stworzonego dla wszystkich borykających się z jakimś wyzwaniem, ale o uzyskanie odpłatnej konsultacji na specjalistycznym portalu. Wystarczy udostępnić skany dokumentacji, opisać sprawę i zadać najważniejsze pytania. Nie można tego jednak praktykować bez kontaktu bezpośredniego.

Kancelarie

Bezpośrednia rozmowa ze specjalistą w konkretnym obszarze prawa to wciąż najlepszy sposób na otrzymanie wartościowej konsultacji. Musimy znaleźć adwokata, który specjalizuje się w takim dziale prawa, jakiego dotyczy, nasz problem np. prawo spadkowe, rodzinne itp. Najprościej używając wyszukiwarki. Trzeba wprowadzić w jej pole np. kancelaria prawna Łódź by w rezultacie uzyskać kilka nazw praktyk wśród których będzie również nasz przyszły pełnomocnik.

Nie otrzymamy odpowiedniej jakości ekspertyzy, jeśli nie zdołamy się właściwie przysposobić do pierwszej rozmowy. są w naszym zasięgu. Potrzebne będą także pozostałe nośniki, jak fotografie, pliki dźwiękowe czy teksty z komunikatorów internetowych i mobilnych. Inne metody owocnego pojawienia się w kancelarii to zapisanie wszystkich pytań, które chcemy zadać prawnikowi i dążenie do stworzenia co najmniej dwóch alternatywnych ścieżek działania, dla wyboru ze świadomością konsekwencji przebiegu naszej sprawy.