Opowieść Kasi Dom Prysznic w wannie – jak go wziąć i nie pochlapać łazienki?

Prysznic w wannie – jak go wziąć i nie pochlapać łazienki?

Urządzając niewielką łazienkę należy dokonać wyboru – wanna, a może prysznic. Aby podjąć dobrą decyzję, warto wziąć pod rozwagę w pierwszej kolejności własne przyzwyczajenia i upodobania. Wybierając wannę, możemy dopasować ją tak, żeby pełniła ona także rolę natrysku. Niestety prysznicu nie da się tak przerobić by stał się wanną. Producenci wyposażenia łazienek od kilku lat prześcigają się w sprzętach pozwalających nam zarówno już na etapie budowy dobrać idealny sprzęt, lub przerobić ten, jaki posiadamy obecnie, bez przeprowadzania gruntownego remontu.

Wanna z możliwością wzięcia prysznicu – gruntowny remont łazienki

Coraz częściej wybieraną alternatywą do niewielkich łazienek jest kabino-wanna. Komplet taki zezwala na wzięcie długiej kąpieli a dodatkowo szybkiego prysznicu. Opcja ta zyskuje na popularności, dlatego też producenci wyposażenia łazienek ubiegają się w oferowaniu tego typu kompletów. Wraz z ilością ofert powiększa się możliwość dostosowania kabino-wanny nie tylko pod względem gabarytów, lecz również stylu łazienki, wzornictwa. By zaopatrzyć łazienkę w wygodną kabino-wannę, musimy zdecydować się na całościowy remont.

Przeróbka wanny bez remontu

Na szczęście wraz z wejściem na rynek wersji hybrydowej, pojawiły się też pojedyncze elementy pozwalające nam przystosować już istniejącą w łazience wannę do wersji prysznicowej.
By dopasować wannę nie wystarczy przymocować słuchawkę prysznicową na ścianie. W prawidłowy sposób musimy także ochronić łazienkę przed ciągłymi zalaniami. Do słuchawki koniecznie należy wybrać jakąś formę zasłony.
Najtańszym i najłatwiejszym wyjściem z sytuacji jest zamontowanie zasłonki.
Na nasze szczęście, minęły już lata 90’te kiedy to wieszało się brzydką i nierzadko cuchnącą ceratę w celu uchronienia podłogi przed zalaniem.

Współczesne osłony prysznicowe nie mają nic wspólnego z brzydkimi ceratami z ubiegłych lat. Poza zasłoną mamy również ogromny wybór uniwersalnych parawanów nawannowych.

Siedzisko do wanny – wygoda i bezpieczeństwo

Na rynku wyposażenia łazienkowego znajdziemy wiele akcesoriów, jakie w znaczący sposób ułatwią nam wzięcie szybkiego prysznicu. Jednym z najciekawszych jest siedzisko do wanny. Dzięki niemu w sprawny sposób możemy wykonać wszystkie zabiegi pielęgnacyjne. Siedzisko sprawi, iż namydlenie ciała oraz ogolenie nóg nie będzie już problemem chociażby podczas szybkiego prysznicu. Gadżet ten oprócz wygody gwarantuje również większe bezpieczeństwo, zmniejsza ryzyko wywrócenia. Siedzisko do wanny musi jednak spełniać kilka warunków.
By było wygodne musi mieć właściwą wielkość.

Innym elementem jest rodzaj montażu. Stołki mogą być montowane do wanny, do ściany, albo po prostu do niej wstawiane.