Opowieść Kasi Rodzina Współmałżonek nadużywa alkoholu – co robić?

Współmałżonek nadużywa alkoholu – co robić?Niesłychanie powszechną przyczyną rozpadu związków okazuje się być uzależnienie od wódki. Problem alkoholowy częściej dopada panów niż panie.
Alkoholizm jest odpowiedzialny za rozpad wielu polskich rodzin.

Znowu wrócił pijany…

Problem nadużywania alkoholu sięga coraz szerszej liczby obywateli. Szacuje się, że z powodu problemów z alkoholem wzrosła ilość rozwodów.Osoby, które są związane z uzależnionym od spirytusu, nazywa się często „współuzależnionymi”.Bycie z nałogowcem nie jest proste. Alkoholizm małżonka powoduje w nas uczucie irytacji, desperacji również chęć zerwania.Decyzja o odejściu ciągnie za sobą dużo wątpliwości oraz rozterek miłosnych.
Wielokrotnie przyjmujemy, iż ukochana nam osoba cierpi na poważną chorobę, którą usilnie staramy się przezwyciężyć. Momentami pojawiają się wręcz myśli, że nie potrafimy zostawić. Rzucanie używki wpływa nie tylko na osobę rzucającą, ale także na jej rodzinę, z którą ma największą styczność. W przypadku woli pomocy właściwym pomysłem jest zapisanie małżonka na specjalne leczenie dla osób zmagających się z identycznym problemem. Może się okazać jednak, iż uzależnienie jest tak silne, iż terapia nie dostarcza pożądanych rezultatów. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem wydaje się być kuracja odwykowa. Przebywanie współmałżonka na odwyku jest nieprzyjemne nie tylko dla niego, lecz przede wszystkim dla jego ukochanych. Szczególnie działa to na najmłodszych członków rodziny czyli dzieci, które nie umieją poradzić sobie z żalem po szybkiej utracie rodziciela. Ciężko objaśnić pociechom nieobecność rodzica bądź rodzicielki w domowych czterech ścianach.

Decyzja o rozwodzie

Uzależnienie od alkoholu któregokolwiek spośród partnerów generuje liczne awantury.Prowadzone przy pośrednim udziale dzieci powodują trwałe, często nieodwracalne, skutki uboczne.W takim wypadku rozstanie się pozostaje nieuniknioną koniecznością.Jeżeli dojdzie już do takiej sytuacji należałoby skorzystać z rady doświadczonego adwokata. W obecnych czasach prawnika najlepiej szukać przez Internet. Po wpisaniu w Google „adwokat rozwód Łódź” można przebierać w propozycjach.
|