Opowieść Kasi Zdrowie Olej domowy! I nie chcesz już szukać go w sklepie

Olej domowy! I nie chcesz już szukać go w sklepieTłuszcze odgrywają bardzo ważną rolę w naszym żywieniu, zatem najlepiej zaplanować ich wyprodukowanie na własną rękę. Jak zawsze mieć w kuchni najlepszy produkt? Pomoże w tym wyciskarka do oleju, która wcale nie jest skomplikowanym sprzętem.

Tłuszcze I ich rola w menu człowieka

Zdrowa dieta to niekoniecznie rzecz wyeliminowania tłuszczów, sekret tkwi w zasadzie w ich właściwym dobraniu, by zadziałały na korzystny stan energetyczny i ułatwiły wchłanianie witamin i budulca mineralnego. Wymagają tego minerały, substancje odżywcze i witaminy, dla których osobiście wyciśnięty olej będzie optymalnym rozwiązaniem. Kiedy zastanawiasz się, jaki typ urządzenia potrafi naprawdę wzbogacić Twój jadłospis, wyciskarka do oleju powinna znaleźć się w TOP3. Co istotne, zwraca się już po kilkunastu tygodniach użytkowania. Własnoręczne tłoczenie pozwala używać produktów z własnego wyboru i pasujących proporcji. Cały proces odbywa się na zimno, co jest szczególnie korzystne dla zachowania najistotniejszych elementów: fitosteroli czy witamin.

W jaki sposób wyciskarka do oleju wzbogaci twoją dietę?

W olejach roślinnych wytwarzanych na masową skalę nie jest ważny zdrowy skład – producent dba w zasadzie o ekonomiczną stronę produktu. Dowolny surowiec pochodzenia roślinnego zostaje maksymalnie wyciśnięty, tak by nie było żadnych strat czy marnowania roślin. Masowo stosuje się również dodawanie chemicznych dodatków czy półproduktów polepszających przejrzystość. W innych przypadkach separuje się części płynne i stałe przy użyciu specjalnych rozpuszczalników. Wyciskarka oleju pomoże w zastąpieniu fabrycznego produktu w naturalny sposób pozyskanym tłuszczem. Ich wytworzenie w domu nie jest bynajmniej ciężkie. W sklepach od ręki otrzymasz oleiste nasiona, to m.in. siemię, czarnuszka, dynia czy słonecznik. Jednorazowo przygotowuje się niewielką porcję oleju, ponieważ odstając będzie się utleniał.

Oprócz uproszczonej budowy wyciskarka do oleju daje możliwość bezpośredniego uzyskania dobroczynnej dawki zdrowego produktu spożywczego. Damy radę zaopatrzyć się w składnik diety, który dostarczy nam świeżego smaku i aromatu, a rośliny oleiste ze sprawdzonego źródła zapewnią najlepszej jakości tłuszcz. Nie bez znaczenia jest duża opłacalność, dlatego że oleje dostępne w sklepach już teraz są drogie, a a ceny będą wzrastać.