Opowieść Kasi Zdrowie Miód na hemoroidy — właściwości i sposób stosowania

Miód na hemoroidy — właściwości i sposób stosowania



Leczenie hemoroidów z zastosowaniem domowych sposobów można rozważyć tylko po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Choroba nie jest błaha w związku z czym nie możemy jej lekceważyć, a lekarza najlepiej odwiedzić już w chwili zauważenia początkowych objawów choroby – wtedy rokowania są najlepsze. Czy produkty pszczele, np. czopki propolisowe potrafią wspomagać leczenie hemoroidów?

Czy miód pomaga w leczeniu hemoroidów?

Aktualnie coraz częściej mówi się na temat apiterapii, która wykorzystuje produkty pszczele. Pomagają one w zwalczaniu wszelkiego rodzaju dolegliwości obejmujących narządy wewnętrzne i tych skórnych czy infekcji. Wielokrotnie wykorzystując je można wesprzeć leczenie także znacznie poważniejszych schorzeń. Dodatkowo produkty dostępne w pasiekach są naturalne, a dzięki temu nie wywierają negatywnego wpływu na organizm, a także niemożliwe jest ich przedawkowanie.

Jedną z najbardziej skutecznych domowych metod na leczenie hemoroidów jest miód wraz z rozmaitymiwieloma preparatami zawierającymi go w swoim składzie, jednym z nich są czopki propolisowe.

Wszystko dlatego, że miód skraca czas gojenia ran i skutecznie walczy z bakteriami. Ponadto powstrzymuje on rozwój bakterii odpornych na standardowe leki. Tak więc miód świetnie wpływa na przyspieszenie gojenia różnych skaleczeń i infekcji oraz niektórych dolegliwości, opornych na leczenie farmakologiczne.

Czopki propolisowe i inne produkty z ula — jak leczyć nimi hemoroidy?

W sytuacji, kiedy lekarz nie zabronił stosowania miodu w leczeniu hemoroidów, możliwe jest wykorzystanie produktów pszczelich na kilka różnych sposobów. Najlepiej korzystać z miodu poprzez spożywanie go i jednoczesne stosowanie na zewnątrz, nakładając go w miejsce dotknięte chorobą.

Miody bądź maści oraz nasączane nimi opatrunki, ale też czopki propolisowe można stosować w ramach wspierania leczenia trudno gojących się ran przy pojawiających się hemoroidach. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest smarowanie miodu na ranę dwa, trzy razy dziennie (włączając w to noc), nie powinno się zakrywać go opatrunkiem. Gdy dolegliwości dotyczą głębszych warstw skóry, dobrym wyjściem będzie zastosowanie czopków propolisowych, które wielokrotnie polecane są po chirurgicznych zabiegach usuwania hemoroidów. W momencie aplikacji czasami pojawia się uczucie pieczenia lub chwilowe nasilenie bólu. Jest to naturalna reakcja skóry na miód. Należy przeczekać tę chwilę, poprawa stanu skóry następuje najczęściej już po upływie kilku dni. Tu także istotne są zalecenia lekarza.