Opowieść Kasi Zdrowie Naturoterapia – wszystko, co powinieneś o niej wiedzieć

Naturoterapia – wszystko, co powinieneś o niej wiedziećNaturoterapia jest dość rozległą dziedziną, która kumuluje wszelkie zagadnienia oraz techniki lecznicze bazujące na medycynie schodu, a cechą wspólną jest założenie, że każdy żywy organizm potrafi sam poradzić sobie z chorobą. Na czym polegają naturalne metody leczenia i czy naprawdę możemy im zaufać?

Naturoterapia – w czym tkwi jej tajemnica?

Naturoterapia jest bardzo rozległą dziedziną. Jej podstawową regułą jest wszechstronne podeście do człowieka oraz jego problemy. Tu nie istnieją rzeczy przypadkowe. Liczy się każdy drobiazg, nie ma znaczenia to, jaki jest nasz problem. Złote myśli, które głoszą: „jesteś tym, co jesz”, „ruch to zdrowie” czy „w zdrowym ciele, zdrowych duch” brzmią jak frazesy, jednak są świetnym określeniem dla założeń naturopatii. W każdym z aspektów zdrowia znaczenie będzie miał dobór właściwej diety oraz odrobina aktywności, zdrowy i odpowiednio długi sen, a także wiara w korzystne efekty kuracji. Poza tym, medycyna naturalna wykorzystuje wiele technik leczniczych, które są doceniane w różnych zakątkach świata. To np. ziołolecznictwo, akupresura czy akupunktura, przeróżne formy masażu, a także aromaterapia oraz homeopatia. Podstawową zasadą każdej z nich jest dążenie to tego, by organizm miał możliwość wykorzystania własnego potencjału leczenia, do czego niekiedy potrzebuje wskazania odpowiedniego kierunku.

Naturoterapeuta godny zaufania – gdzie szukać takiej osoby?

Naturopatia istnieje i jest stosowana do zwalczania chorób znacznie dłużej od medycyny konwencjonalnej. Obecnie można zaobserwować ponowne pojawienie się dawnych metod, ale niestety nie każdego specjalistę można obdarzyć zaufaniem. Medycyna naturalna jest dziedziną o potężnej mocy, a zatem głupim jest lekceważenie jej zalety, lecz w którymś momencie należy powiedzieć „stop” i umiejętnie połączyć ją z medycyną konwencjonalną, która jest oparta na nauce i nie skupia się wyłącznie na doświadczeniach empirycznych. Subtelne różnice między nimi dostrzegą jedynie osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, doskonale znają zagadnienia związane z fizjologią i anatomią ludzkiego ciała, a także działanie danych preparatów stosowanych w dziedzinie naturopatii. Specjalistką w tej dziedzinie jest Barbara Kazana, która z zawodu jest farmaceutką, ale zna się na naturalnych substancjach leczniczych. Sporą część posiadanej wiedzy postanowiła przenieść na papier i umieściła w książce nazwanej “Porady naturoterapeutki”, w jej kolejnych rozdziałach znajdziesz masę wartościowych oraz wiarygodnych informacji dotyczących metod leczenia używanych w ramach naturoterapii.