Opowieść Kasi Dom Czysta łazienka – to musisz wiedzieć

Czysta łazienka – to musisz wiedziećDom jest miejscem, gdzie możemy wypocząć po wielu godzinach wykonywania obowiązków zawodowych i cieszyć się z obecności rodziny. Do stworzenia takiego bezpiecznego miejsca, konieczne jest, aby wcześniej zadbać o wystrój domu, a potem regularnie sprzątać i utrzymywać w nim czystość. Nanomax ułatwi nam to zadanie.

Czysta łazienka – dlaczego jest tak ważna?

Domowa łazienka jest strefą. Właśnie z tego powodu dobrze, aby była uporządkowana oraz schludna. Można tego dokonać z pomocą odpowiednich produktów, takich jak Nanomax. Produkt pozwala na pozbycie się wszelkich zarazków oraz bakterii pojawiających się w łazience, zwłaszcza wokół stref mokrych. Jedynie w ten sposób możliwe jest zadbanie o odpowiednią czystość i higienę w łazience.

Systematyczne mycie i dezynfekowanie wyposażenia łazienki to absolutna podstawa przy porządkach. Najlepiej, jeśli wybierane produkty mają w składzie chlor, który szybko i sprawnie radzi sobie z wszelkimi bakteriami. Sporym problemem są także grzyby, których rozwojowi sprzyja wysoka wilgotność w łazience. Dlatego, konieczne jest zapewnienie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu oraz czyszczenie kratki wentylacyjnej.

W jaki sposób najlepiej wyczyścić muszlę klozetową?

Muszla klozetowa powinna być czyszczona co kilka dni – takim sposobem usunięte zostaną zarazki i bakterie, które tak licznie się na niej osadzają. Nanomax upora się z tym wyzwaniem perfekcyjnie i zadba o maksymalne bezpieczeństwo. Produkt warto zaaplikować do misy wieczorem – dzięki temu będzie działał bez przerwy aż do rana. Dla dodatkowej ochrony poleca się stosowanie kostek albo żeli, które usuwają znacznie więcej zarazków i dbają o świeży zapach.

Dla maksymalnego bezpieczeństwa i ograniczenia ilości bakterii w łazience należy opuszczać deskę muszli przed uruchomieniem spłuczki w toalecie. To jedyny sposób na to, aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się po łazience bakterii kałowych oraz bakterii i wirusów, które osiadają na ścianach czy podłodze, a także na innych przedmiotach stojących w pobliżu.

W jaki sposób powinno się utrzymać porządek w wannie, brodziku i umywalce?

Gdy pragniesz zachować wysoki poziom higieny, sprzęty łazienkowe czyść codziennie. To jednak bardzo pracochłonne, dlatego na co dzień zamiast tego możesz świetnie upora się z pozostałościami naskórka czy osadami z mydła. Wtedy wystarczy dwa razy w tygodniu użyć detergent, który pozbędzie się wszystkich zarazków, przyschniętych śladów i innych zabrudzeń.